załadunek środka transportowego i wywóz ziemi z ul .Pawiej

KRAKÓW roboty ziemne – ul. Pawia

W maju 2015r. zakończyliśmy usuwanie skażonego gruntu i roboty ziemne na byłym parkingu busów przy ul. Pawiej w Krakowie. Tym samym przygotowaliśmy teren pod inwestycję hotelu Mercure.

Zakupiona rok temu, za niebagatelną kwotę 19 mln zł, działka przy ul. Pawiej to świetna lokalizacja w samym centrum Miasta Królów.Grupa Accor – główny udziałowiec Orbisu planuje tu wybudować 200-pokojowy czterogwiazdkowy hotel pod szyldem Mercure Hotels. Koszt inwestycji to prawie 100 mln zł, a otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2016 r. Działania te zmierzają do uczynienia z ulicy Pawiej jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Krakowie. Obecnie w naszym mieście działa sześć hoteli należących do Orbisu, dwa Novotele, dwa ibisy i ibisy Budget.

Nowe inwestycje w tym miejscu ogromnie cieszą, ponieważ dotychczas działki zajmowane przez kierowców busów mających tu swój parking, szpeciły okolicę i kłuły w oczy turystów, jak również mieszkańców.

Planowane otwarcie: koniec 2016r
 Deweloper: Grupa Orbis
Inwestycja: Hotel Mercure – grupa Accor
Liczba pokoi: 200
Koszt inwestycji: 100 mln zł

 

Więcej info na stronie:
http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=25678
http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,121428,17080346,Jest_klepisko___bedzie_nowy_hotel_w_centrum_Krakowa.html

 

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, usunięcie skażonego grunty i przygotowanie terenu pod budowę hotelu.

trudności do pokonania

Wykop w samym centrum dużego miasta zawsze sprawia problemy. Na szczęście udało się zorganizować wywóz skażonego materiału poza szczytem komunikacyjnym, więc nasza działalność nie była uciążliwa dla innych uczestników ruchu oraz mieszkańców.

użyty sprzęt

 • nasze koparki gąsienicowe Daewoo, JCB,
 • samochody transportowe,

 

wzmocnienie skarp na osiedlu AVIA w Krakowie

Roboty ziemne dla Osiedla AVIA w Krakowie

W ramach projektu NOWE CZYŻYNY w zielonej części Czyżyn powstaje osiedle AVIA. Znajduje się ono nieopodal Parku Lotników Polskich. Ta rekreacyjna część miasta Krakowa zapewni przyszłym mieszkańcom możliwość uprawiania różnorodnych sportów i aktywności fizycznych. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej i bogatej infrastrukturze użytkowej dzielnica ta jest łakomym kąskiem dla studentów. Dodatkowym atutem jest bliskość kilku wyższych uczelni. Na pewno takie sąsiedztwo przyciągnie mnóstwo żaków głodnych wiedzy.

Z założenia osiedle ma wyróżniać bogato rozwinięte zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestor zapewni przyszłym mieszkańcom między innymi boiska sportowe, tematyczne place zabaw dla dzieci, alejki umożliwiające jogging, spacery, nordic walking czy jazdę na rolkach. Na powierzchni jednego hektara znajdą się również miejsca, przystosowane do odpoczynku i relaksu.

Architekci pomyśleli również o wygodzie młodych rodzin – dzięki rozmyślnemu planowaniu – układ pomieszczeń pozwoli na dowolną aranżację i przerabianie pomieszczeń. Jest to na pewno niebywały atut przy rozwijających się potzrebach współczesnej rodziny.

Źródło: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/krakow-osiedle-avia-5/

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, wykonanie i wzmocnienie skarp. Profilowanie terenu wokół budynku.

trudności do pokonania

Słaby materiał gruntowy na skarpach wzmocniliśmy komórkowym systemem ograniczającym GEOWEB®

użyty sprzęt

 • spycharki,
 • koparka gąsienicowa JCB,
 • narzędzia ręczne
wykop prowadzony dla firmy Warbud na terenie Browaru Lubicz w Krakowie

Roboty ziemne dla Browaru Lubicz w Krakowie

Jak czytamy na stronie dewelopera: „Historia zespołu budynków z XIX i XX wieku, znajdujących się na dwuhektarowej działce w samym centrum Krakowa, sięga 1840 roku. Przez ponad 150 lat Browar Lubicz był znaczącym elementem krajobrazu dawnej stolicy Polski. Niestety, zapomniany i opuszczony zaczął popadać w ruinę. Teraz wszystko się zmienia, firma Balmoral Properties przywraca do czasów świetności ten wspaniały przykład historii w sercu miasta. Budynki zostaną zaadaptowane na kompleks ekskluzywnych apartamentów oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej i użytkowej.

I etap zespołu mieszkaniowo-biurowo-usługowego wraz z całą infrastrukturą został ukończony w styczniu 2014 roku. Balmoral Properties odrestaurował większość zabytkowych budynków, w tym najbardziej okazały Pałac Goetzów. W nowy kompleks wpisane zostały także historyczne budynki Obciągu Piwa, Portierni, dawnej Suszni Słodu, dawnej Słodowni, a także Maszynownia i Kotłownia z kominem. Budynki Maszynowni i Kotłowni pełnić będą funkcje handlowo–usługowe. W budynku Słodowni znajdzie się restauracja i kameralny bar. Wygląd elewacji tego budynku został przywrócony do stanu pierwotnego.

W pierwszym etapie w dwóch budynkach powstało 137 mieszkań. Część mieszkaniowa zajęła blisko 18 tys. mkw. Oprócz mieszkań w inwestycji powstało też 4,6 tys. mkw. powierzchni handlowej i 1,9 tys. m kw. biur.”

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, odwodnienie, budowa wodociągu i kanalizacji.

trudności do pokonania

Oprócz robót ziemnych wykonywaliśmy również roboty rozbiórkowe polegające na wyburzeniu kolebek stropowych. Zadanie to udało się zrealizować za pomocą mikrokoparki wyposażonej w młotek wyburzeniowy.

użyty sprzęt

 • nasze koparki gąsienicowe Daewoo, JCB,
 • spycharki,
 • koparki kołowe,
 • samochody transportowe,
 • mikrokoparka wraz z osprzętem wyburzeniowym

roboty ziemne

Roboty ziemne dla Bohler Mysłowice

Huta Böhler Edelstahl została założona w 1857 roku. Główna siedziba znajduje się w miejscowości Kapfenberg w Austrii. Jest największym producentem wysokiej jakości stali narzędziowych i specjalnych w Europie.

Wyroby charakteryzują się najwyższą jakością wykonania zarówno pod względem wymiarowym jak i właściwego składu chemicznego. Dzięki temu produkowane przez Böhler stale cieszą się ogromną popularnością w całej Europie jak również na kontynencie amerykańskim.
Bohler Uddeholm Polska jest generalnym przedstawicielstwem w Polsce austriackiej firmy Böhler Edelstahl.

Źródło: http://www.bohler.pl/polish/766.php

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, wykonanie i zabezpieczenie skarp.  Przygotowanie terenu pod nową halę produkcyjną zakładu w Mysłowicach. Profilowanie terenu wokół budynku, makroniwelacja, wzmocnienie podłoża.

Roboty ziemne Kraków

Roboty ziemne -Biurowiec klasy A – AVIA – Kraków

Budynek, pod który prowadziliśmy wykop pnie się w górę w bardzo szybkim tempie. Data zakończenia budowy przewidziana jest na koniec bieżącego roku. My w obecnej chwili prowadzimy tam wewnętrzne oraz zewnętrzne zasypy budynku w ilości ok. 6 tys. metrów sześciennych.

 

wizualizacja centrum biurowo-szkoleniowego comarch w Krakowie

Roboty ziemne dla Centrum produkcyjno-biurowego COMARCH Kraków

Zlokalizowane w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie będzie szóstym centrum wybudowanych na zlecenie COMARCH – wiodącego producenta systemów teleinformatycznych. Budynek został zaprojektowany przez Architecture Studio Jose Casquet we współpracy z Buro Happold.

wizualizacja centrum COMARCH pod które prowadzimy roboty ziemne

Roboty ziemne rozpoczęte w 2013 roku pod inwestycję oferującą około 11 700 m kw. powierzchni biurowo-administracyjnej. Część administracyjna rozlokowana została na trzech piętrach wokół umieszczonego centralnie trzonu klatkowego. Część biurową stanowi dwupoziomowa bryła unosząca się w formie mostu nad częścią usługową. Przestrzenie zaprojektowano z myślą o łatwej aranżacji i swobodnym podziale istniejącej przestrzeni.

Wartość inwestycji to ponad 60 mln zł, dzięki niej powstanie ok. 50 nowych miejsc pracy. Obecnie Comarch zatrudnia w Krakowie blisko 2 tys. pracowników. W sumie w całej grupie kapitałowej w kraju i zagranicą pracuje ponad 3,7 tys. osób.

Źródło: http://www.comarch.pl/szkolenia/o-nas/

zakres zlecenia – roboty ziemne

Na terenie inwestycji prowadziliśmy kompleksowe roboty ziemne. W ich zakresie było wykonanie głębokich wykopów, wywóz ziemi i jej składowanie, jak również zabezpieczenie skarp wykopów.

 

użyty sprzęt

 • spycharki gąsienicowe,
 • koparki gąsienicowe Daewoo,
 • koparki gąsienicowe JCB,
 • samochody transportowe
wizualizacja fasady Enterprise Park

Wyburzanie i roboty ziemne – Enterprise Park Kraków

Enterprise Park zlokalizowany na krakowskim Podgórzu będzie nowoczesnym kompleksem usługowo-biurowym klasy A. Łączna powierzchnia budynków to 33 000 m kw. Zakończenie budowy planowane jest na przełomie 2015 i 2016 roku.

fasada centrum enterprise park w krakowie

Źródło: http://www.enterprisepark.pl/pl/10-O_inwestycji.html

zakres zlecenia

W pierwszym etapie wyburzanie byłej bazy TRANSBUDU. Następnie kompleksowe roboty ziemne przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Krakowie. Profilowanie terenu wokół budynku.

trudności do pokonania

Ciekawym aspektem tych robót ziemnych było wykonanie zasypów w garażu podziemnym w ilości ok. 3 tysięcy metrów sześciennych.

użyty sprzęt

 • spycharki gąsienicowe,
 • sprzęt wyburzeniowy,
 • Hitachi ZX-470 wraz z osprzętem,
 • wozidła,
 • ładowarka Komatsu,
 • mikrokoparki

ciekawostka

Wiele osób zastanawia się co to znaczy, że obiekt jest wykonywany w klasie A. Otóż by budynek mógł zostać sklasyfikowany jako budynek klasy A, musi spełnić następujące surowe warunki:

 1. Musi się cechować doskonałą jakością wykończenia wnętrz oraz wszechstronnym serwisem technicznym.
 2. Taki budynek odznacza się również najlepszą lokalizacją na danym obszarze, z łatwym dojazdem oraz bogatą siatką połączeń komunikacji miejskiej.
 3. Obiekt musi być wyposażony w instalację klimatyzacji.
 4. Nad głowami użytkowników znajdują się sufity podwieszane.
 5. Minimalna wysokość pomieszczeń w świetle to 270 cm.
 6. Budynek nie powinien ograniczać użytkownika, umożliwiając mu dowolną aranżację wnętrza.
 7. Linia telefoniczna, elektryczna i okablowanie systemów komputerowych biegnące jako oddzielne okablowania strukturalne lub w systemie podłóg podnoszonych.
 8. Ze względów ekologicznych – oszklenie w postaci podwójnych szyb o niskiej emisyjności.
 9. W takim budynku czas oczekiwania na windę nie może być dłuższy niż 30 sekund, co wymusza instalację nowoczesnych – szybkich systemów dźwigowych.
 10. Wykończenie ścian i podłóg tylko najwyższej jakości.
 11. Nie gorzej wykończone łazienki i kuchnie.
 12. System telekomunikacyjny odznaczający się wysoką niezawodnością.
 13. Budynek wyposażony w system awaryjnego zasilania, by mógł funkcjonować w razie awarii.
 14. Mikroklimat obiektu kontrolowany dzięki instalacji mierzącej wilgotność powietrza.
 15. Obiekt klasy A dysponuje własnym parkingiem, który musi być strzeżony.
 16. Co do samego parkingu – ilość miejsc musi spełniać wymagania w zależności od tego gdzie zlokalizowany jest budynek. Współczynniki ilości miejsc parkingowych przedstawiają się następująco:
  • poza centrum miasta: 1 miejsce parkingowe na 25-30 m kw. powierzchni użytkowej,
  • centrum miasta: 1 miejsce na 70 m kw.,
  • ścisłe centrum miasta: min. 1 miejsce na 90-100 m kw.
Roboty ziemne Ekospalarnia Kraków

Roboty ziemne – Ekologiczna Spalarnia Odpadów w Krakowie

Realizowany Projekt ma na celu budowę brakującej w systemie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych tj. Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (ZTPO). Zakład ten stanowił będzie jeden z najważniejszych elementów tworzonego systemu gospodarki odpadami i będzie jego integralną częścią.

Podstawowym założeniem systemu gospodarki odpadami jest rozbudowa istniejącego systemu z jednoczesnym zastosowaniem instalacji do termicznego przekształcania frakcji resztkowej zmieszanych odpadów komunalnych (strumień zmieszanych odpadów z terenów objętych selektywną zbiórką i balast po sortowaniu selektywnie zbieranych odpadów komunalnych). Powstała instalacja będzie również produkować energię elektryczną i cieplną z odpadów komunalnych.

Źródło: http://www.spalarnia.krakow.pl/

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, wzmocnienie podłoża gruntowego materiałem pochodzącym z recyklingu kruszywa betonowego. Profilowanie terenu – makroniwelacja. Przygotowanie terenu pod inwestycję

Ekospalarnia Kraków
Źródło: lovekrakow.pl

 

makroniwelacja terenu i wymiana grunty na budowie SOMFY w Niepołomicach

Roboty ziemne – SOMFY – Niepołomice

Inwestycja otwarta 3 czerwca 2014 – fabryka SOPEM w podkrakowskich Niepołomicach. Jest jedną z najważniejszych i największych w ostatnich latach inwestycji w tym rejonie. Wybudowana w ramach Krakowskiego Parku technologicznego zapewni rozwój regionu i nowe miejsca pracy.

Aż 800 osób ma znaleźć zatrudnienie w fabryce SOPEM należącej do francuskiej Grupy Somfy. Kolejnych 1500 ma pracować w firmach kooperujących. Otwarta właśnie fabryka będzie jedną z największych pod względem zatrudnienia nie tylko w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, ale również w Polsce.
SOPEM to największa inwestycja pod względem nakładów finansowych od czasów powstania fabryki MANN. Jej wartość docelowo ma wynieść 120 mln zł. Sama powierzchnia produkcyjna zakładu jest imponująca, bo wynosi aż 10 000 mkw., kolejne 2000 to biura, zaś cały teren należący do SOPEM to 85 000 mkw.
porównanie wykonanych robót ziemnych

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, podniesienie i wzmocnienie podłoża. Profilowanie terenu, makroniwelacja.

W ciągu niewiele ponad 13 tygodni nasza firma przeprowadziła wymianę gruntu na powierzchni 7 hektarów w ilości ok 100 tys. m3.

Tak duży zakres robót ziemnych wykonany w tak krótkim czasie był możliwy do osiągnięcia dzięki sprawnej organizacji wielu jednostek sprzętowych, zapewnieniu zaplecza logistycznego i własnym źródłom materiału wzmacniającego podłoże.

 

trudności do pokonania

Tereny niepołomickiej części Krakowskiego Parku Technologicznego charakteryzują się wysokim poziomem wód gruntowych i stosunkowo słabymi własnościami nośnymi.  W związku z zastanymi okolicznościami przyrody, podnieśliśmy niweletę terenu, wymieniliśmy grunt na kruszywo betonowe, a do zagęszczenia wykorzystaliśmy technologię zagęszczania impulsowego firmy Keller.

Zastosowane zabiegi przyniosły oczekiwane rezultaty i zadowolenie inwestora.

wizualizacja MCK w Katowicach gdzie trans-ziem wykonywał roboty ziemne

Roboty ziemne Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Wykonane w sąsiedztwie katowickiego Spodka Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstało przy wsparciu Unii Europejskiej. Wartość projektu wyniosła 321 896 357,57 PLN. Jest obiektem użyteczności publicznej o łącznej powierzchni 38 948 m kw. Złożoność i wielofunkcyjność obiektu przyprawia o zdumienie. Read more