Roboty ziemne dla Osiedla AVIA w Krakowie

W ramach projektu NOWE CZYŻYNY w zielonej części Czyżyn powstaje osiedle AVIA. Znajduje się ono nieopodal Parku Lotników Polskich. Ta rekreacyjna część miasta Krakowa zapewni przyszłym mieszkańcom możliwość uprawiania różnorodnych sportów i aktywności fizycznych. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej i bogatej infrastrukturze użytkowej dzielnica ta jest łakomym kąskiem dla studentów. Dodatkowym atutem jest bliskość kilku wyższych uczelni. Na pewno takie sąsiedztwo przyciągnie mnóstwo żaków głodnych wiedzy.

Z założenia osiedle ma wyróżniać bogato rozwinięte zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestor zapewni przyszłym mieszkańcom między innymi boiska sportowe, tematyczne place zabaw dla dzieci, alejki umożliwiające jogging, spacery, nordic walking czy jazdę na rolkach. Na powierzchni jednego hektara znajdą się również miejsca, przystosowane do odpoczynku i relaksu.

Architekci pomyśleli również o wygodzie młodych rodzin – dzięki rozmyślnemu planowaniu – układ pomieszczeń pozwoli na dowolną aranżację i przerabianie pomieszczeń. Jest to na pewno niebywały atut przy rozwijających się potzrebach współczesnej rodziny.

Źródło: http://www.budimex-nieruchomosci.pl/krakow-osiedle-avia-5/

Zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, wykonanie i wzmocnienie skarp. Profilowanie terenu wokół budynku.

Trudności do pokonania

Słaby materiał gruntowy na skarpach wzmocniliśmy komórkowym systemem ograniczającym GEOWEB®

Użyty sprzęt

  • spycharki,
  • koparka gąsienicowa JCB,
  • narzędzia ręczne

© 2018 TRANS-ZIEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.