O NAS

Istniejemy od roku 1981, kiedy to Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „Trans-Ziem” rozpoczęło działalność gospodarczą pod nazwą Zakład Usługowy Robót Ziemnych i Transportowych.

Założycielem firmy i jednocześnie jej jedynym właścicielem po dziś dzień jest pan Zbigniew Jasiewicz.

Lata 2012-2015

Wciąż zmieniamy się dla naszych Klientów idąc z duchem czasu. Wyrazem tego jest między innymi zmodernizowana strona internetowa czy prężnie działający fanpejdż na Facebooku – zawierający aktualne informacje dotyczące prowadzonych robót. Staramy się na bieżąco aktualizować fotorelacje dotyczące co ciekawszych realizacji, a tych w ostatnich latach było bardzo wiele. Wystarczy wspomnieć o widowiskowym wyburzaniu siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Akademickiego Centrum Medycznego w Zabrzu czy budynku legendy – czyli dawnej siedziby Prefabetu w Krakowie.

Lata 2008-2011

Zatrudnienie w naszej firmie przekracza 100 pracowników. W roku 2011 zakupiliśmy sprzęt do stabilizacji  gruntu (zestaw składający się ze: stabilizatora, siewnika materiału stabilizującego, traktora, walców), dzięki któremu mogliśmy poszerzyć zakres naszej działalności o prace z zakresu ziemno-budowlanego.

Rok 2007

Zatrudnienie w PBI Trans-Ziem wzrasta do 80 osób, z czego ponad połowę stanowią wykwalifikowani operatorzy sprzętu budowlanego i mechanicy. Kadrę nadzorującą tworzy 7 uprawnionych kierowników budów i 6 majstrów posiadających duże doświadczenie ? w zakresie wykonywanych robót.

Rok 2006

Jest to okres wyjątkowo dynamicznego rozwoju firmy. W związku z niespotykanymi w dotychczasowej działalności firmy nowymi wyzwaniami technicznymi Właściciel decyduje się na zakup najwyższej w Polsce maszyny do wyburzeń: Hitachi ZX-870 LCR ? najnowocześniejszej w Europie ponad 100 tonowej koparki o teleskopowym wysięgu, pozwalającym na prowadzenie mechanicznych rozbiórek obiektów o wysokości 43 m. Niejako w uzupełnieniu tej inwestycji, dla zapewnienia mocy produkcyjnej do równoległego prowadzenia minimum 2 kontraktów rozbiórkowych, baza sprzętowa poszerza się o dodatkowe 2 koparki (35 i 47 ton), kolejną kruszarkę i przesiewacz gruzu oraz komplety osprzętu do wyburzeń (młoty hydrauliczne, nożyce do cięcia betonu i stali). Dzięki tym inwestycjom obecnie podstawowy potencjał produkcyjny Trans-Ziemu stanowi łącznie 9 koparek 16-24 ton, 9 koparek 30-35 tonowych, 2 koparki 50 tonowe o ramieniu sięgającym na wysokość 26 m i 1 koparka 120-tonowa z wysięgnikiem teleskopowym o wysokości 43 m wraz z całą bazą innego pomocniczego sprzętu mechanicznego (spycharki, ładowarki, walce, koparko-ładowarki itp.) Łącznie obecnie na stanie firmy znajduje się ponad 100 jednostek sprzętowych. Średni okres użytkowania sprzętu nie przekracza obecnie 4 lat. Tak więc można śmiało powiedzieć, że baza sprzętu jest bardzo nowoczesna i odpowiadająca obecnym najnowszym osiągnięciom światowej techniki w tym zakresie.

Rok 2005

Następuje kolejny przełom w działalności firmy. Trans-Ziem podpisuje umowy wyburzeniowe całych zakładów przemysłowych zlokalizowanych w ścisłych centrach miast. Wobec wzrastających wymagań i oczekiwań inwestorów Trans-Ziem przystępuje do świadczenia usług w zakresie recyklingu. Baza sprzętu wzbogaca się o drugą nową kruszarkę, dzięki czemu znaczna część odpadów (gruz betonowy i ceglany) znajduje ponowne zastosowanie jako pełnowartościowy materiał budowlany w planowanych w miejscu wyburzanych obiektów nowych inwestycji.

1 stycznia 2005

Zmienia się nie tylko rzeczywisty charakter firmy ale również i formalna nazwa: Zakład Usługowy Robót Ziemnych i Transportowych przekształca się w Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Trans-Ziem. Równocześnie Trans-Ziem wyraźnie zaznacza swoją obecność na krakowskim rynku inwestycyjnym.

Lata 2000-2004

Trans-Ziem w dalszym ciągu poszukuje nowych wyzwań. Przy niesłabnącym tempie modernizacji bazy sprzętowej wybitnie zwiększa się w tym okresie zakres prowadzonych robót. Firma pozyskuje 2 specjalistyczna koparki do wyburzeń, wyposażona w wysięg umożliwiający rozbiórki obiektów o wysokości do 23 m: dzięki tym maszynom Trans-Ziem rozpoczyna kompleksowe realizacje rozbiórkowe.

Rok 1999

Baza sprzętu zostaje rozszerzona o 2 istotne elementy ? pierwsze 2 nowe 30-tonowe koparki marki Daewoo oraz komplety osprzętu do rozbiórek (nożyce + młoty hydrauliczne). Niewątpliwe zalety tego sprzętu przyczyniają się do śmiałych decyzji inwestycyjnych w rezultacie czego na przestrzeni kolejnych 7 lat w dyspozycji firmy znajduje się kolejnych 9 nowych jednostek.

Lata 1993-1998

W tych latach firma rozwijała swą działalność w zakresie robót ziemnych, zewnętrznych sieci wod-kan. oraz budowę dróg. Jednocześnie kładzie się duży nacisk na podnoszenie kwalifikacji pracowników a także na stałą modernizację i rozbudowę bazy sprzętu.

 

© 2018 TRANS-ZIEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.