Roboty ziemne dla Centrum produkcyjno-biurowego COMARCH Kraków

Zlokalizowane w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie będzie szóstym centrum wybudowanych na zlecenie COMARCH – wiodącego producenta systemów teleinformatycznych. Budynek został zaprojektowany przez Architecture Studio Jose Casquet we współpracy z Buro Happold.

Roboty ziemne rozpoczęte w 2013 roku pod inwestycję oferującą około 11 700 m kw. powierzchni biurowo-administracyjnej. Część administracyjna rozlokowana została na trzech piętrach wokół umieszczonego centralnie trzonu klatkowego. Część biurową stanowi dwupoziomowa bryła unosząca się w formie mostu nad częścią usługową. Przestrzenie zaprojektowano z myślą o łatwej aranżacji i swobodnym podziale istniejącej przestrzeni.

Wartość inwestycji to ponad 60 mln zł, dzięki niej powstanie ok. 50 nowych miejsc pracy. Obecnie Comarch zatrudnia w Krakowie blisko 2 tys. pracowników. W sumie w całej grupie kapitałowej w kraju i zagranicą pracuje ponad 3,7 tys. osób.

Źródło: http://www.comarch.pl/szkolenia/o-nas/

Zakres zlecenia – roboty ziemne

Na terenie inwestycji prowadziliśmy kompleksowe roboty ziemne. W ich zakresie było wykonanie głębokich wykopów, wywóz ziemi i jej składowanie, jak również zabezpieczenie skarp wykopów.

Użyty sprzęt

  • spycharki gąsienicowe,
  • koparki gąsienicowe Daewoo,
  • koparki gąsienicowe JCB,
  • samochody transportowe

© 2018 TRANS-ZIEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.