Roboty ziemne dla Browaru Lubicz w Krakowie

Jak czytamy na stronie dewelopera: „Historia zespołu budynków z XIX i XX wieku, znajdujących się na dwuhektarowej działce w samym centrum Krakowa, sięga 1840 roku. Przez ponad 150 lat Browar Lubicz był znaczącym elementem krajobrazu dawnej stolicy Polski. Niestety, zapomniany i opuszczony zaczął popadać w ruinę. Teraz wszystko się zmienia, firma Balmoral Properties przywraca do czasów świetności ten wspaniały przykład historii w sercu miasta. Budynki zostaną zaadaptowane na kompleks ekskluzywnych apartamentów oraz nowoczesnej przestrzeni biurowej i użytkowej.

I etap zespołu mieszkaniowo-biurowo-usługowego wraz z całą infrastrukturą został ukończony w styczniu 2014 roku. Balmoral Properties odrestaurował większość zabytkowych budynków, w tym najbardziej okazały Pałac Goetzów. W nowy kompleks wpisane zostały także historyczne budynki Obciągu Piwa, Portierni, dawnej Suszni Słodu, dawnej Słodowni, a także Maszynownia i Kotłownia z kominem. Budynki Maszynowni i Kotłowni pełnić będą funkcje handlowo–usługowe. W budynku Słodowni znajdzie się restauracja i kameralny bar. Wygląd elewacji tego budynku został przywrócony do stanu pierwotnego.

W pierwszym etapie w dwóch budynkach powstało 137 mieszkań. Część mieszkaniowa zajęła blisko 18 tys. mkw. Oprócz mieszkań w inwestycji powstało też 4,6 tys. mkw. powierzchni handlowej i 1,9 tys. m kw. biur.”

Zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, odwodnienie, budowa wodociągu i kanalizacji.

Trudności do pokonania

Oprócz robót ziemnych wykonywaliśmy również roboty rozbiórkowe polegające na wyburzeniu kolebek stropowych. Zadanie to udało się zrealizować za pomocą mikrokoparki wyposażonej w młotek wyburzeniowy.

Użyty sprzęt

  • nasze koparki gąsienicowe Daewoo, JCB,
  • spycharki,
  • koparki kołowe,
  • samochody transportowe,
  • mikrokoparka wraz z osprzętem wyburzeniowym

© 2018 TRANS-ZIEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.