Wykonawstwo – Hotel DoubleTree by Hilton – Kraków

Obecnie w Polsce pod marką Hilton Worldwide działa 5 hoteli, 7 jest w trakcie budowy, natomiast kolejnych 12 jest w planach. Zgodnie z przewidywaniami w najbliższych latach znajdzie w nich pracę ok. 500 osób. Do aktualnie powstających hoteli należą: DoubleTree by Hilton Wrocław, DoubleTree by Hilton Łódź, DoubleTree by Hilton Kraków Hotel & Convention Centre, Hilton Garden Inn Wrocław, Hilton Garden Inn Kraków Airport, Hampton by Hilton Kraków, Hampton by Hilton Warsaw Airport i Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Niedawno Hilton Worlwide zapowiedział uruchomienie hotelu Hampton by Hilton Warsaw, który ma być największym obiektem tej marki w Europie. Wykonawstwo drugiego hotelu sieci w Krakowie przypadło naszej firmie.

widok na elewację wznoszonego hotelu

Zakres zlecenia – generalne wykonawstwo

TRANS-ZIEM miał za zadanie przeprowadzenie inwestycji w ramach Głównego Wykonawstwa, które obejmowało roboty od przygotowania terenu do stanu surowego, wraz z zapewnieniem Kierownika Budowy na czas trwania inwestycji.

Trudności do pokonania

Głębokie posadowienie obiektu oraz niesprzyjające warunki wodno-gruntowe wymusiły na nas zabezpieczenie wykopu przed osuwaniem się ziemi. We współpracy z firmą Keller zastosowano palisadę DSM z systemem kotew, która zapewniła dostateczną szczelność i powstrzymała napierające zewsząd masy ziemne.

Innym ciekawym elementem tej inwestycji było sprowadzenie i montaż długich (37 m) prefabrykowanych belek z betonu sprężonego, które z uwagi na swoje gabaryty musiały zostać przywiezione i zamontowane nocą.  Sprawna i skuteczna koordynacja wielu aspektów logistyczno-organizacyjnych zaowocowała montażem belek bez przykrych utrudnień dla ruchu ulicznego czy opóźnień względem harmonogramu.

Użyty sprzęt

  • nasze koparki gąsienicowe Hitachi ZX-470 oraz Daewoo,
  • nasze koparki kołowe,
  • zagęszczarki i ubijaki,
  • osprzęt ręczny,
  • żurawie wieżowe,
  • pompy do betonu,
  • środki transportowe

© 2018 TRANS-ZIEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.