zakres zlecenia – wyburzanie kominów

We współpracy z zaprzyjaźnioną firmą CAMA przeprowadzaliśmy widowiskową rozbiórkę niemal 40 metrowych kominów oraz budynków magazynowych zlokalizowanych w Trzebini na terenie firmy Variant. Materiał filmowy z tego wydarzenia można zobaczyć na poniższym filmie:

 

Firma VARIANT zajmuje się dystrybucją i produkcją kosmetyków samochodowych, chemii motoryzacyjnej oraz klejów. Ponadto zajmuje się rerafinacją olejów przepracowanych oraz produkcją szyb samochodowych. Wraz z ONDO sp. z o.o. tworzą grupę kapitałową.

Źródło: http://www.variant.pl/?page=firma

technologia – wyburzanie strzałowe i mechaniczne

Rozbiórkę prowadziliśmy dwuetapowo. Najpierw rozebraliśmy stare budynki magazynowe, przeprowadziliśmy recykling materiału oraz uprzątnęliśmy teren prac wywożąc i utylizując gruz. Kolejnym etapem było wysadzenie niemal czterdziestometrowych kominów.

użyty sprzęt

  • Hitachi ZX-870 z przedłużonym ramieniem, pozwalającym na rozbiórki wysokich obiektów,
  • Hitachi ZX-470,
  • koparka gąsienicowa Daewoo 340 LCV,
  • kruszarka Terex Pegson

wspólne realizacje – wyburzanie

firma wyburzeniowa cama specjalizująca się w rozbiórkach metodą strzałową

Z firmą CAMA znamy się i współpracujemy od lat. Razem przeprowadziliśmy wiele udanych rozbiórek i wyburzeń. Najczęściej były to bardzo widowiskowe realizacje gromadzące tłumy obserwatorów żądnych hałasu wybuchu i tumanów wbijającego się w niebo kurzu.

Oto niektóre ze wspólnych projektów: