Widowiskowe wyburzanie i rozbiórka bryły hotelu Mercure przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Maszyny z wielkimi szczypcami wgryzały się w budynek, który zniknął z Warszawy przed swoimi 20. urodzinami.

Hotel przy skrzyżowaniu Grzybowskiej i al. Jana Pawła II został zamknięty w grudniu 2011 r. Gdy wyprowadzili się z niego ostatni goście, ruszyła rozbiórka budynku. Najpierw wywieziono wyposażenie obiektu, potem firma rozbiórkowa zajęła się „pruciem” wnętrz hotelu. W sierpniu zdemontowano elewację ze szkła refleksyjnego i kremowych płytek.

Wyburzanie zakończone, a na powstałej działce deweloper – firma ECHO INVESTMENTS stawia 155 m wieżowiec.

Źródło: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,12440557,Wielkie_szczypce_burza_hotel_Mercure__Zobacz_film.html

Więcej info: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10698961,Brzydki_hotel_idzie_do_rozbiorki__Bedzie_wiezowiec.html

zakres zlecenia

Zajmowaliśmy się w decydującą fazą wyburzania, recyklingiem materiału porozbiórkowego i jego utylizacją. Ze względu na bliskość innych budynków hotelu nie można było wysadzić, więc przeprowadziliśmy rozbiórkę mechaniczną i ręczną z wykorzystaniem naszej największej maszyny Hitachi ZX-870. Towarzyszyła jej siostra ZX-470, która w pierwszej kolejności zajęła się niższymi fragmentami budynku.

Fragment tego procesu można oglądać m. in. na tym filmie: