W maju 2015r. zakończyliśmy usuwanie skażonego gruntu i roboty ziemne na byłym parkingu busów przy ul. Pawiej w Krakowie. Tym samym przygotowaliśmy teren pod inwestycję hotelu Mercure.

Zakupiona rok temu, za niebagatelną kwotę 19 mln zł, działka przy ul. Pawiej to świetna lokalizacja w samym centrum Miasta Królów.Grupa Accor – główny udziałowiec Orbisu planuje tu wybudować 200-pokojowy czterogwiazdkowy hotel pod szyldem Mercure Hotels. Koszt inwestycji to prawie 100 mln zł, a otwarcie obiektu zaplanowano na koniec 2016 r. Działania te zmierzają do uczynienia z ulicy Pawiej jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Krakowie. Obecnie w naszym mieście działa sześć hoteli należących do Orbisu, dwa Novotele, dwa ibisy i ibisy Budget.

Nowe inwestycje w tym miejscu ogromnie cieszą, ponieważ dotychczas działki zajmowane przez kierowców busów mających tu swój parking, szpeciły okolicę i kłuły w oczy turystów, jak również mieszkańców.

Planowane otwarcie: koniec 2016r
 Deweloper: Grupa Orbis
Inwestycja: Hotel Mercure – grupa Accor
Liczba pokoi: 200
Koszt inwestycji: 100 mln zł

 

Więcej info na stronie:
http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=25678
http://m.krakow.gazeta.pl/krakow/1,121428,17080346,Jest_klepisko___bedzie_nowy_hotel_w_centrum_Krakowa.html

 

zakres zlecenia

Kompleksowe roboty ziemne, usunięcie skażonego grunty i przygotowanie terenu pod budowę hotelu.

trudności do pokonania

Wykop w samym centrum dużego miasta zawsze sprawia problemy. Na szczęście udało się zorganizować wywóz skażonego materiału poza szczytem komunikacyjnym, więc nasza działalność nie była uciążliwa dla innych uczestników ruchu oraz mieszkańców.

użyty sprzęt

  • nasze koparki gąsienicowe Daewoo, JCB,
  • samochody transportowe,