Generalne wykonawstwo: Gemini Park Tychy, Towarowa

panorama nowej inwestycji rafała sonika

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC – generalne wykonawstwo
Lokalizacja: ul. Towarowa, Tychy
Inwestor: Gemini Park Tychy
Projektant: Vide Studio
Wartość projektu: ok. 500 000 000 zł
Otwarcie: IV kwartał 2017

 

Tychy - dobre miejsce

W styczniu 2016 przejęliśmy plac budowy pod nową inwestycję - Gemini Park. To trzeci projekt krakowskiego dewelopera Gemini Holding. Otwarcie obiektu planowane jest na IV Q 2017. To co wyróżnia tę inwestycję to między innymi:

 • Doskonała lokalizacja, bliskość 2-óch autostrad (A1, A4) , drogi ekspresowej (S1) i drogi europejskiej (75)
 • Bliskość 2-och lotnisk : Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice
 • Sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej – ponad 55.000 miejsc pracy, obecność 250 firm oraz dużych ośrodków przemysłowych, które dają zatrudnienie ponad 6.000 osób : Browary Tyskie, Fiat Tychy, HCP Tychy
 • Uznana i rozpoznawalna lokalizacja handlowa
 • Dobre połączenia komunikacyjne z miastem (3 linie autobusowe i trolejbusowe)
 • Wygodny i łatwo dostępny parking dla klientów zmotoryzowanych
 • destynacyjny charakter projektu – szeroka i komplementarna oferta handlowa
 • oferta rekreacyjno –rozrywkowa uzupełniająca ofertę zakupową
 • Urbanistyczne & planistyczne założenia projektu prezentujące długofalowe działanie
 • Odpowiedzialny i znany deweloper

Szczegóły projektu

Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1,1 tys. pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlową na tym obszarze da około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy.

Inwestycja Gemini Park Tychy realizowana jest jako część koncepcji Power Center, co oznacza, że uzupełni ofertę handlowa znajdującą się w jej pobliżu. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc power center o powierzchni 60 tys. mkw. GLA.

Centrum Handlowe Gemini Park Tychy będzie dopełnieniem istniejącego już kompleksu handlowego. Tenant mix został tak zbudowany, by klient odwiedzając nasze centrum, a jednocześnie korzystając z oferty już istniejących obiektów handlowych, mógł zaspokoić możliwie najszersze spektrum swoich potrzeb podczas jednej wizyty. Jesteśmy przekonani, że oprócz mieszkańców Tychów do Gemini Park będą przyjeżdżali również klienci z powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego i mikołowskiego, a także  okolicznych miejscowości, takich jak Brzeszcze czy Chełmek. Tym samym obiekt będzie miał charakter regionalny – komentuje Daniel Słuchocki, Dyrektor ds. Komercjalizacji w Gemini Holding.

https://www.facebook.com/rafalsonikofficial/videos/795854307182611/

Wygląd i architektura

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Pod względem architektonicznym obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta. Duża ilość przeszkleń zagwarantuje budynkowi wiele jasnego, dziennego światła, a pasaże będą szerokie i przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom Gemini Park Tychy nawiąże wyglądem i charakterem do eleganckiej, śródmiejskiej ulicy handlowej. Nowo powstające centrum handlowe stara się również o uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Jest to brytyjski system weryfikacyjny stworzony przez organizację BRE oceniający budynki pod kątem ich przyjazności dla środowiska naturalnego oraz komfortu przyszłego użytkownika.

wizualizacja gemini park tychy widok od strony obi tychy

Trans-Ziem - generalny wykonawca

Prace budowlane na terenie inwestycji prowadzimy od lutego 2016 i postępują one zgodnie z planem. Roboty ziemne polegające na budowie platformy pod fundamenty centrum są na ukończeniu. Rozpoczęliśmy wykonywanie konstrukcji żelbetowej. Obecnie wykonaliśmy ponad 200 stóp fundamentowych tj. blisko 30 proc. wszystkich fundamentów. Rozpoczęliśmy wykonywanie słupów żelbetowych podtrzymujących konstrukcję stropu nad parterem. Prace związane z przekładkami, jak również z przyłączami mediów są dalece zaawansowane.

Źródło: http://www.etychy.org/aktualnosci/wmurowanie-kamienia-wegielnego-w-gemini-park-tychy-9702.php

 

Zatrudnimy elektryka samochodowego

Zatrudnimy elektryka samochodowego

Ogłoszenie o pracę

Elektryk samochodowy - Elektromechanik


Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego TRANS-ZIEM dysponujące 34-letnim doświadczeniem w branży budowlanej poszukuje pracowników na stanowisko elektryka samochodowego.

Od przyszłego pracownika wymagamy:

 • Wykształcenia elektrycznego/elektronicznego,
 • Doświadczenia w diagnozowaniu i naprawie usterek związanych z elektryką pojazdową lub maszynową, 
 • Umiejętności obsługi urządzeń pomiarowych, diagnostycznych,
 • Umiejętności podejmowania szybkich decyzji oraz dociekliwości w wyszukiwaniu usterek,
 • prawa jazdy kat. B. 

Do obowiązków przyszłego pracownika będzie należało m. in.:

 • właściwe diagnozowanie usterek w pojeździe/maszynie,
 • naprawianie pojazdów zgodnie z zaleceniami producenta,
 • tworzenie nowych instalacji w pojazdach prototypowych,
 • staranność i dokładność wykonywanych napraw.

Oferujemy:

 • stałe wynagrodzenie wraz z premią uznaniową,
 • umowę o pracę,
 • możliwość rozwoju osobistego u boku doświadczonych mechaników, serwisantów i kierowników robót,
 • narzędzia niezbędne do pracy
 • udział w ciekawych i ambitnych projektach 

Forma rekrutacji: Prosimy o napisanie krótkiego życiorysu wraz ze zdjęciem oraz listu intencyjnego, w którym należy zawrzeć uzasadnienie chęci rozpoczęcia pracy właśnie w naszej firmie i przesłanie tych dokumentów na adres: rmatrejek@trans-ziem.pl

W CV (życiorysie) prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz.926).

Bez powyższego oświadczenia oferta pracy nie będzie rozpatrywana.

Uprzejmie informujemy, iż kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 

Poszukujemy pracowników

zatrudnimy kierownika budowy majstra

Ogłoszenie o pracę

Kierownik budowy - Majster - Brygadzista (technik budownictwa)


Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego TRANS-ZIEM dysponujące 34-letnim doświadczeniem w branży budowlanej poszukuje pracowników na stanowisko majstra budowy/brygadzisty (technik budowlany) lub kierownika robót z uprawnieniami budowlanymi.

Ogłoszenie kierowane jest do osób młodych oraz będących w średnim wieku, pragnących wykorzystać swój potencjał przy realizacji największych, prestiżowych inwestycji budowlanych, takich jak: galerie handlowe czy osiedla mieszkaniowe o podwyższonym standardzie (własna działalność deweloperska). Więcej informacji o profilu przedsiębiorstwa znajduje się na naszej stronie internetowej.

Od przyszłego pracownika wymagamy:

 • twardego charakteru,
 • umiejętności kierowania ludźmi oraz sprawnego zarządzania powierzonymi zadaniami,
 • zdolności nawiązywania kontaktu z pracownikami,
 • minimum 5-letniego doświadczenia na podobnym stanowisku (szczególnie cenny będzie dla nas czas spędzony na budowie),
 • prawa jazdy kat. B
 • dobrej znajomości rynku budowlanego,
 • dodatkowymi atutami będzie znajomość obsługi programów typu CAD, kosztorysowych i biurowych.

 

Do obowiązków przyszłego pracownika będzie należało m. in.: nadzorowanie i kontrolowanie podległych robotników zatrudnionych w przedsiębiorstwie oraz podwykonawców, planowanie zadań na budowie, kontrola kosztów budowy, kontakt z kontrahentami, przedstawicielami inwestora.

Oferujemy: stałe wynagrodzenie wraz z premią uznaniową, umowę o pracę, możliwość rozwoju osobistego u boku doświadczonych managerów i kierowników robót, narzędzia niezbędne do pracy (laptop, telefon firmowy, sprzęt biurowy), ciekawe realizacje budowlane z różnych dziedzin: budownictwa ogólnego, robót ziemnych czy wyburzeń.

Forma rekrutacji: Prosimy o napisanie krótkiego życiorysu wraz ze zdjęciem oraz listu intencyjnego, w którym należy zawrzeć uzasadnienie chęci rozpoczęcia pracy właśnie w naszej firmie i przesłanie tych dokumentów na adres: rmatrejek@trans-ziem.pl

W CV (życiorysie) prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz.926).

Bez powyższego oświadczenia oferta pracy nie będzie rozpatrywana.

Uprzejmie informujemy, iż kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

 

przykład polskiego modernizmu

Wyburzanie CDT (Smyk) w Warszawie

Częściowe wyburzanie warszawskiej ikony modernizmu

Trwa rozbiórka budynku CeDeT (Smyk).

Autorem koncepcji architektonicznej budynku, który pojawi się w miejscu dawnego Smyka, jest konsorcjum pracowni AMC Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky. Nadzór konserwatorski pełni architekt Maria Wojtysiak.

Centralny Dom Towarowy to wybitny projekt autorstwa uznanych architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego, który wszedł do kanonu architektury europejskiego modernizmu. Powstał w latach 1948-52 i jest wpisany do rejestru zabytków.

Belgijski deweloper - firma Immobel - chce odremontować dom handlowy Smyk, przywrócić mu oryginalną elewację, a z tyłu dobudować nowoczesne biurowe skrzydło.

 

Budynek zostanie poddany generalnej modernizacji, wymienić trzeba nawet niektóre elementy konstrukcyjne. Ale Smyk zachowa swój dotychczasowy kształt - inwestorowi na tym zależało, to z jego inicjatywy budynek został wpisany do rejestru zabytków. Niższe piętra obiektu zostaną przeznaczone na sklepy, z wejściami bezpośrednio od Alej Jerozolimskich i od ulicy Brackiej; natomiast górne kondygnacje stanowić będą biura. Na tyłach dzisiejszego Smyka, u zbiegu ul. Zgoda i Szpitalnej, powstanie nowy, przeszklony trójkątny gmach, którego parter zajmą usługi, wyższe piętra - biura, a na ostatniej kondygnacji zostanie ulokowana restauracja.

Źródło wizualizacji i zdjęć archiwalnych: mat. inwestora oraz http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,9102710,Oto_nowy_Smyk__Nowy_wlasciciel_rozbuduje_budynek.html

Aktualnie Trans-Ziem prowadzi częściowe wyburzanie najwyższych części budynku.

 

 

 

Nowy Szpital Uniwersytecki – roboty ziemne – Kraków, Prokocim

lipiec-2015-nowy-szpital-uniwersytecki-kraków-prokocim-roboty-ziemne-029

W styczniu 2013 ruszyła budowa nowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Inwestycja blokowana wiele lat przez ekologów, doszła wreszcie do skutku. Uniwersytet Jagielloński ma w planach wybudowanie na potężnej - 15-hektarowej działce - nowoczesnego kompleksu szpitalnego na ponad 900 łóżek, z 24 salami operacyjnymi i 92 stanowiskami intensywnej terapii. Wartość inwestycji przekracza oszałamiającą kwotę 1,2 mld zł. 60 mln euro uczelnia otrzyma ze środków unijnych, 800 mln zł z budżetu państwa. Resztę pokryje sama.

Trans-Ziem bierze udział w inwestycji, dzięki której lekarze będą mogli ratować ludzkie życie. Obecnie prowadzimy prace związane z wymianą gruntu, roboty ziemne polegające na stabilizacji spoiwem, wykopy oraz budowę skarp i nasypów.

Lokalizacja: Prokocim, Kraków
Inwestor: CM UJ
Projektant: Promedicon
Wartość projektu: ponad 1 200 000 000 zł
Termin realizacji: 2015

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC – roboty ziemne, wykopy, wymiana gruntu i stabilizacja

Źródło wizualizacji: Promedicon
Foto: radiokrakow.pl, krakow.pl

DOT Office – roboty ziemne – Kraków, Czerwone Maki

roboty ziemne kraków

Aktualnie prowadzimy roboty ziemne i drogowe na terenie budowy budynku C zespołu biurowców - DOT Office. Obiekt ma być nowoczesnym kompleksem biurowym składającym się z trzech budynków ułożonych równolegle względem siebie oznaczonych literowo A, B, C. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie budownictwa zrównoważanego, jako przyjazne dla środowiska oraz użytkowników.

Lokalizacja: ul. Czerwone Maki, Kraków
 Deweloper: Grupa BUMA
Projektant: Medusa Group
Powierzchnia biurowa: ok. 7100 m2, łącznie ok. 21 300 m2
Ternim realizacji: etap I - III kwartał 2015"

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC – roboty ziemne i drogowe, wykopy

Końcowy etap wyburzania zakładów PREFABET Kraków

kruszywo ceglane

Wyburzanie obiektów zakładu Prefabet wkroczyło w ostateczny etap

Powoli dobiegają końca roboty rozbiórkowe przy ul. Centralnej w Krakowie. Obalone zostały wszystkie elementy budynków ponad poziomem terenu, jak również rozkruszyliśmy ich fundamenty.

Read More

wizualizacja apartamentów przy ul. Wawrzyńca w Krakowie

Wyburzanie w dawnej elektrowni na krakowskim Kazimierzu

teren dawnej elektrowni na krakowkim kazimierzu

Rozbiórka pod inwestycję Wawrzyńca19

Trochę historii, ponad 100 lat temu:

„Myśl o własnej elektrowni w Krakowie konkretyzowała się w latach 1895 - 1898, kiedy miasto otrzymało koncesję na budowę tramwaju. Jednak obawa przed konkurowaniem z Gazownią Miejską opóźniła realizację tych zamiarów. W 1899 r. Dyrekcja Kolei Północnej (ówczesnej kolei Wiedeń - Lwów) zamierzała zrezygnować z pobierania gazu dla swych obiektów w Krakowie, a przejść na oświetlenie elektryczne. Ówczesny dyrektor Gazowni Krakowskiej nie chcąc tracić odbiorcy, jakim była kolej, na posiedzeniu podkomisji gazowej 13 V 1899 r. wysunął wniosek, aby przystąpić do budowy miejskiej elektrowni. W rok później, 27 IV 1900 r. Zarząd Miejski przyjął ostatecznie uchwałę o zleceniu opracowania projektu. W październiku 1900 r. inż. Schleyen przedłożył projekt realizacji centralnej elektrowni.

Read More